Menu Zamknij

nasza aktualna propozycja

Mamy wiele planów na warsztaty na ten rok. Poniżej znajdziesz całą aktualną propozycję, jaką dla Ciebie mamy. 

Uwaga, ilość miejsc w poszczególnych szkoleniach jest ograniczona.  Proszę, nie zwlekaj z zapisaniem się i wysłaniem do nas formularza zgłoszeniowego.
Jak to zrobić? Wypełnij formularz, który znajduje się pod opisem. Jeśli go tam nie ma oznacza to, że zapisy zostały zakończone. 

Warunkiem rozpoczęcia warsztatu jest skompletowanie odpowiedniej ilości osób. Będziemy Cię informować telefonicznie o zawiązaniu się całej grupy oraz terminie rozpoczęcia warsztatów. 

Będziemy Cię na bieżąco informować o harmonogramie.
Jeżeli jesteś z innego miasta, albo zgłosiłaś się zbyt późno, a chciałabyś uczestniczyć w naszych warsztatach odpłatnie, napisz do nas przez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w zakładce „Kontakt”. Postaramy się w przyszłości stworzyć takie warsztaty z myślą o Tobie!

Warsztaty w ramach Programu "Ubrane w talent"

Warsztaty w ramach programu „Ubrane w talent” to nowa propozycja Centrum Kobiety Jaspis w Bytomiu. Zostały stworzone, by zainspirować Kobiety i wywołać u nich refleksję, by zauważyły u siebie swoje własne możliwości i obdarowania. By przyjrzały się swoim talentom i zdolnościom. By je odnalazły. Inspiracją do tego będą spotkania z wyjątkowymi osobami, które przybliżą to, czym się zajmują, co je pasjonuje, odpowiedzą na pytania, porozmawiają i zachęcą.

Tło PODCASTÓW (16)

Jesteśmy przekonane, że Kobiety wyjdą z takich spotkań ubogacone i pełne pomysłów na siebie. A przede wszystkim upewnione w tym, że mają w sobie ogromne pokłady i możliwości, które należy odkrywać i które być może mogą zostać odnalezione tylko we współpracy z drugim człowiekiem. Pragniemy stworzyć dobrą i twórczą atmosferę spotkań, w których każda osoba będzie zauważona, doceniona i zachęcona do tego, by nadać swojemu życiu jeszcze większy kolor i smak:)

Dni i godziny spotkań będą następujące :):

21.10.2021     17:00-19:00

28.10.2021     17:00-19:00

03.11.2021     17:00-19:00

10.11.2021     17:00-19:00

24.11.2021     17:00-19:00

Warsztat będzie realizowany w grupie 10 Kobiet i będzie to 5 spotkań po 2 godziny.

Warsztaty "Spotkanie przy szydełku"

Warsztaty "Spotkanie przy szydełku" to projekt realizowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Jest to kolejne przedsięwzięcie organizowane w Centrum Kobiet Jaspis w Bytomiu. Propozycja jest skierowana do kobiet, które chcą się nauczyć szydełkowania od podstaw.
Uczestniczki nabędą umiejętność:
- wykonywania podstawowych wzorów szydełkowych,
- rozczytywania schematów,
- i wykonywania na ich podstawie prac.

Warsztaty będą prowadzone dla grupy 10 kobiet w cyklu 8 spotkań i są bezpłatne. Zabezpieczamy wszelkie niezbędne materiały i narzędzia a wykonane robótki wraz z pierwszym szydełkiem uczestniczka zabierze do domu.

Harmonogram spotkań przedstawia się następująco :):

26.10.2021   16:30 – 20:15

29.10.2021   16:30 – 20:15

02.11.2021    16:30 – 20:15

05.11.2021    16:30 – 20:15

09.11.2021    16:30 – 20:15

12.11.2021    16:30 – 20:15

16.11.2021    16:30 – 20:15

19.11.2021    16:30 – 20:15

 Mamy nadzieję, że spotkania przy szydełku będą mile spędzonym czasem a zarazem początkiem nowej pasji.

Grupa uzbierała się w mig. Dziękujemy Ci za zainteresowanie i do zobaczenia teraz lub w przyszłości 🙂 

 

Warsztat Podstaw Krawiectwa

Warsztat Podstaw Krawiectwa to szkolenie, na którym przy swoim stanowisku pracy, będziesz mogła zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności pracy z maszyną, pracy z materiałem i planowania wykroju. Na warsztacie będziesz mogła stworzyć swoje pierwsze uszyte własnoręcznie rzeczy, które będą mogły ustroić Twe mieszkanie.

Warsztat ten jest realizowany w grupie 8 kobiet, w wymiarze 16 godzin. Spotkania odbywają się raz w tygodniu.

Warsztat aktualnie trwa.

Warsztat ten został stworzony z myślą o kobietach, które szukają nowej pasji, chcą rozwinąć swoje umiejętności, nabyć pracę w nowym zawodzie. Szycie na maszynie daje możliwość tworzenia rzeczy, które w bezpośredni sposób mogą służyć całej rodzinie. Atmosfera panująca na zajęciach ma przede wszystkim dodać wiary w to, że „Jesteś w stanie tworzyć piękne rzeczy”!

Warsztat Podstaw Krawiectwa z elementami Warsztatu "o godności kobiety"

Warsztat ten, został stworzony z myślą wzbudzania i wzmacniania przynależności do miejsca, w którym się znajdujemy.

Każda kobieta potrzebuje wzmacniania swoich kompetencji, nabywania nowych umiejętności, z których mogłaby uczynić swoją pasję.

Warsztat, na który zapraszamy, jest miejscem, w którym poznasz podstawową budowę i obsługę maszyny, popracujesz z materiałem i wykrojami. Jest miejscem, gdzie będziesz mogła uszyć swoje pierwsze rzeczy własnoręcznie.

Warsztat został ubogacony o część Warsztatu "o godności kobiety". Ma on umożliwić Ci odkrycie na nowo wrodzonej i niezniszczalnej godności, która jest wpisana naturalnie w niezbywalnie w Twoją kobiecość.
Ma on rozbudzić poczucie własnej wartości i szacunek do samej siebie, aby żyło Ci się radośniej, lżej i PEŁNIEJ.

Warsztat jest realizowany w grupie 10 kobiet, na które przewidziane jest:
10 godzin warsztatu krawieckiego i
2,5 godziny warsztatu "o godności kobiety".

Warsztat realizowany jest w dwóch cyklach.
1 cykl aktualnie trwa.

TRWA NABÓR NA DRUGI CYKL WARSZTATU.

Celem warsztatu:

  • nabycie nowych umiejętności technicznych i interpersonalnych 
  • wzmocnienie poczucia własnej wartości poprzez warsztat i kontakt z innymi kobietami
  • nabieranie odwagi w tworzeniu 
  • zbudowanie relacji w grupie i odnalezienie swojej roli w grupie
  • nabycie umiejętności współpracy i komunikacji.
Zapraszamy 🙂 

Nasze warsztaty wyróżnia ich misja – rozwój kreatywności, pewności siebie i poszukiwanie zainteresowań. Zawsze przekładamy pracę dziecka nad końcowy efekt. Udostępniamy przysłowiową wędkę w postaci wyjątkowych materiałów oraz narzędzi i pozwalamy eksplodować dziecięcemu wulkanowi wyobraźni. Wierzymy, że rozwój małej motoryki, budowanie pewności siebie i wiary we własne umiejętności u najmłodszych będzie procentować w ich późniejszej ścieżce edukacji, w karierze i w życiu. Warsztaty dla dzieci i Rodziców, to nie tylko okazja, aby pokazać im coś ciekawego i zarazić nową pasją, ale też świetnie spędzony czas, który wzmacnia więzi miedzy Rodzicem a dzieckiem. Warsztaty staję się miejscem przyjaźni, kreatywnego spędzania czasu w ,które wierze że będzie często odwiedzane.
Częstotliwość spotkań – 2 razy w miesiącu (w soboty). Czas trwania zajęć w trakcie jednego dnia to 4 godzin (z przerwą na poczęstunek).
Ten projekt jest realizowany tylko w ramach projektu finansowanego dla Kobiet z miasta Bytom. Nie można wysyłać zgłoszeń w ramach odpłatnych warsztatów dla chętnych spoza miasta Bytom.