Menu Zamknij

Koordynatorem projektu oraz twórcą wniosku „Bytom – Miasto Rodziny”, który realizowany jest w postaci bezpłatnych warsztatów artystycznych dla Kobiet z Bytomia jest Pani Halina Hanzik – Grabiec.

Pomysłodawczyniami tematów warsztatów są wszystkie kobiety współtworzące „Jaspis Centrum Kobiety”.​

Warsztaty

Pragniemy podzielić się z Wami radosną informacją, iż udało nam się pozyskać fundusze na warsztaty dla kobiet pochodzących z miasta Bytom.
Poniższe warsztaty są realizowane w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 dzięki czemu są całkowicie bezpłatne dla uczestniczek mieszkających w Bytomiu. Te warsztaty są zaproszeniem dla każdej kobiety, bez względu na to czy jest mamą czy nie.
Każdy warsztat jest odpowiednio wyposażony w potrzebne materiały oraz profesjonalną kadrę.
W ramach warsztatów mamy przygotowany dla Ciebie także poczęstunek oraz napoje.
Uwaga! ilość miejsc w poszczególnych warsztatach jest ograniczona, więc nie zwlekaj z zapisaniem się i wysłaniem do nas formularza zgłoszeniowego.
Jak to zrobić? Wypełnij formularz zgłoszeniowy w zakładce „warsztaty”, wybierz warsztat, wyślij zgłoszenie i czekaj od nas na odpowiedź.
Warunkiem rozpoczęcia warsztatów jest skompletowanie odpowiedniej ilości osób. Będziemy Cię informować telefonicznie o zawiązaniu się całej grupy oraz terminie rozpoczęcia warsztatów. Istnieje także możliwość zapisania się na kilka warsztatów, ponieważ większość z nich jest podzielona na dwa cykle. Więc, jeżeli np. ukończyłaś cykl „Warsztatów świadomego dbania o siebie” możesz skorzystać z innych np.: „warsztatów krawieckich”.
Warsztaty będą prowadzone od lipca 2020 roku do końca listopada 2020.
Będziemy Cię na bieżąco informować o harmonogramie.
Jeżeli jesteś z innego miasta, albo zgłosiłaś się zbyt późno a chciałabyś uczestniczyć w naszych warsztatach odpłatnie, napisz do nas przez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w zakładce „Kontakt”. Postaramy się w przyszłości stworzyć takie warsztaty z myślą o Tobie!

Sfinansowano przez Narodowy Instytut
Wolności – Centrum Rozwoju
Społeczeństwa Obywatelskiego ze
środków Programu Fundusz Inicjatyw
Obywatelskich na lata 2014 – 2020

Akademia kreatywności dla Rodziców i dzieci. Twórcze dziecko, aktywny rodzic. (Julia)

Warsztaty dla rodziców i dzieci Bliżej dziecka, bliżej rodziny oraz Akademia Kreatywności to projekty edukacyjne skierowane do Rodziców i dzieci w wieku 5-8 lat zainteresowanych poszerzaniem swoich relacji, więzi i kompetencji artystycznych. Akademia Kreatywności to edukacja artystyczna w takich dziedzinach jak kultura słowa, malarstwo czy rękodzieło. Cele realizowane w trakcie trwania zajęć: -otwarcie się rodziców na kontakty między sobą; -dostrzeżenie możliwości wspierania siebie nawzajem i wymienianie się doświadczeniami i informacjami; -uświadomienie rodzicom czynników ułatwiających i utrudniających budowanie poczucia własnej wartości u dziecka w procesie wychowania​

Nasze warsztaty wyróżnia ich misja – rozwój kreatywności, pewności siebie i poszukiwanie zainteresowań. Zawsze przekładamy pracę dziecka nad końcowy efekt. Udostępniamy przysłowiową wędkę w postaci wyjątkowych materiałów oraz narzędzi i pozwalamy eksplodować dziecięcemu wulkanowi wyobraźni. Wierzymy, że rozwój małej motoryki, budowanie pewności siebie i wiary we własne umiejętności u najmłodszych będzie procentować w ich późniejszej ścieżce edukacji, w karierze i w życiu. Warsztaty dla dzieci i Rodziców, to nie tylko okazja, aby pokazać im coś ciekawego i zarazić nową pasją, ale też świetnie spędzony czas, który wzmacnia więzi miedzy Rodzicem a dzieckiem. Warsztaty staję się miejscem przyjaźni, kreatywnego spędzania czasu w ,które wierze że będzie często odwiedzane.
Częstotliwość spotkań – 2 razy w miesiącu (w soboty). Czas trwania zajęć w trakcie jednego dnia to 4 godzin (z przerwą na poczęstunek).
Ten projekt jest realizowany tylko w ramach projektu finansowanego dla Kobiet z miasta Bytom. Nie można wysyłać zgłoszeń w ramach odpłatnych warsztatów dla chętnych spoza miasta Bytom.

Warsztaty dla mam - "Świadome dbanie o siebie" (AGNIESZKA)

Warsztaty składają się z sześciu spotkań (ok 4,5 g. każde), na których będziemy wspólnie pochylać się nad takimi kwestiami jak: docenienie siebie i swojego piękna; jak znaleźć swój własny indywidualny styl, w którym będziesz czuła się pięknie i wyjątkowo; jakie fasony najlepiej do Ciebie pasują, czego najlepiej unikać; kolory i ich znaczenie dla podkreślenia naturalnego piękna; podkreślanie własnego piękna makijażem, mowa ciała i świadome budowanie własnego wizerunku; dbanie o własne zasoby poprzez zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna; jak budować szafę, która spełni Twe oczekiwania... Spotkania te będą nie tylko czasem zaczerpnięcia sporej dawki wiedzy, ale tez zatrzymania się ze Sobą i zobaczenia gdzie jestem i czego pragnę! Zapraszamy!

W przyszłości chciałybyśmy także zaproponować odpłatny cykl warsztatów dla każdej kobiety, niezależnie od stanu spoza Bytomia pt.: „Warsztaty dla Kobiet – Twoje Piękno jest w Tobie!”. Jeżeli jesteś zainteresowana takimi warsztatami, napisz do nas. Będziemy informować Cię na bieżąco o naszych działaniach.

Warsztaty krawieckie dla kobiet (KASIA)

ZAPISY NA TEN WARSZTAT SĄ JUŻ ZAMKNIĘTE.

Warsztaty krawieckie, na które chcę Cię zaprosić to cykl sześciu
spotkań (około 3,5 godziny) w niedużej grupie do 12 osób. Warsztat ten
jest skierowany głównie do kobiet, które nie potrafią szyć, a które
chciałyby poznać podstawy obsługi maszyny, procesu tworzenia nowych
pięknych rzeczy i samego ich uszycia. Będzie to czas zdobywania nowych
umiejętności, ale także wiary w to, że: „Jestem kobietą zdolną, która może
tworzyć nowe rzeczy, piękne rzeczy wnoszące dodatkowy blask do mego
domu, miejsce życia mojej rodziny”. Te warsztaty to początek pięknej
podróży, z której będę chciała, byś wyszła z uszytymi przez siebie
rzeczami do swojego mieszkania, dodatkami do swojej garderoby
np. z torebką. Będzie to czas odpoczynku i dobrej zabawy w spokojnej i
domowej atmosferze dającej przestrzeń do wspólnych rozmów przy pysznej
kawie, herbacie i oczywiście… maszynie do szycia. Serdecznie
zapraszam!

 

Warsztaty dla mam - "Macierzyństwo pełne satysfakcji" (ANIA)

APISY NA TEN WARSZTAT SĄ JUŻ ZAMKNIĘTE

Bycie Mamą to najbardziej wymagająca przygoda mojego życia. Jestem Mamą od ponad 13 lat. Wspinam się na wspaniałe góry macierzyństwa, zdobywam wysokie szczyty... widok jest przepiękny, zapiera dech w piersiach... często bywa tak, że wdrapuję się na szczyt resztkami sił, nie zdążę nawet nacieszyć oczu pięknem, które jest przed mną, bo zaraz z wielkim hukiem spadam w dół... Zapraszam Cię na cykl dwugodzinnych warsztatów, na których poznasz elementy świadomego i mądrego rodzicielstwa; które pomogą Ci budować relacje pełne miłości i szacunku z dzieckiem oraz w rodzinie; które pokażą Ci jak skutecznie rozwiązywać problemy i CIESZYĆ SIĘ z BYCIA MAMĄ.

 • bycie Mamą jako trampolina do samorozwoju
 • Twoja osobowość, a zachowanie Twojego dziecka
 • rodzic odpowiedzialnym za jakość relacji z dzieckiem a nie odwrotnie
 • Twoja szczerość jako jeden z kluczowych elementów efektywnej komunikacji z dzieckiem
 • poznanie wyjątkowości swojego dziecka
 • budowanie w dziecku zdrowego i mocnego poczucia własnej wartości
 • uświadamianie dziecku emocji, których doświadcza
 • wyznaczanie granic (które granice mogą być przesuwane a które są niezmienne)
 • brak tematu tabu w mądrym rodzicielstwie
 • rodzaje języków komunikacji z dzieckiem
 • skupianie na rozwiązywaniu problemów wychowawczych zamiast szukaniu winnych
 • słuchanie dziecka bez moralizowania
 • co zamiast kary i logicznych konsekwencji
 • rozwijanie poczucia przynależności u dziecka
 • sposoby na „zawieszenie broni” miedzy rodzeństwem
 • jedność mamy i taty w wychowywaniu dziecka

"Warsztaty artystyczne Kawa przy ołówku" (ANIA)

ZAPISY NA TEN WARSZTAT SĄ JUŻ ZAMKNIĘTE.

Warsztaty artystyczne „Kawa przy ołówku” to dwugodzinne spotkania dla Kobiet, na których będzie można nauczyć się podstaw rysowania, rozwinąć istniejące już talenty a także napić się kawy lub herbaty w towarzystwie innych kobiet. Warsztaty te mają na celu nie tylko stworzenie przestrzeni do rozwijania swoich talentów, ale także umożliwienie posłuchania siebie nawzajem, bez oceny, bez komentarza tworząc przestrzeń do wzajemnego dzielenia.

"Warsztaty artystyczne Malujemy na wodzie - Marbling Art" (SYLWIA)

Warsztaty artystyczne Malujemy na wodzie – to dwugodzinne warsztaty, na których Kobiety będą mogły się nauczyć tureckiej techniki malowania na wodzie przy wykorzystaniu tkanin. Ten rodzaj warsztatów wyposaży każdą z Was w nowe umiejętności i nowe narzędzie pracy, stanowiąc być może impuls do otwarcia własnej działalności. Z całą pewnością pozwoli rozwinąć twórcze umiejętności, uwierzyć we własne możliwości, rozwinąć poczucie piękna, estetyki oraz postrzegania świata. Te warsztaty są zajęciami o charakterze relaksującym i terapeutycznym. Malowane tkaniny mogą być wykorzystane na warsztatach krawieckich, stanowiąc naszywkę lub ozdobny element.

"Warsztaty artystyczne Muzyczne przebudzenie" (KASIA)

Warsztaty Muzyczne przebudzenie to dwugodzinne spotkania, których celem jest odkrycie wśród Kobiet potencjału muzyki, jej zbawiennego wpływu na nasze zdrowie, ciało, umysł, duszę. To muzyczne przebudzenie poprzez odkrywanie piękna i wartości muzyki. To poszukiwania spokoju i wyciszenia przy dźwiękach. Relaks poprzez muzyczny ruch, przez wydobywanie dźwięków swoim głosem, a także próby malarskiej ekspresji muzyki. To również sposób na spędzenie czasu pomiędzy kobietami i także piękna okazja do napicia się kawy lub herbat oraz porozmawiania z innymi osobami.

Właśnie ruszyły zapisy na II cykl warsztatów.

"Terapia grupowa dla kobiet" (GOSIA)

Te warsztaty są przeniesione na inny termin. Zapisy są zamknięte.Warsztaty terapii grupowej prowadzone będą przez psychologa i terapeutę dla ośmioosobowej grupy Kobiet. Grupa ta będzie miejscem, gdzie każda z Was będzie mogła podzielić się swoimi przeżyciami, poznać inne kobiety, które również mają podobne doświadczenia. Psychoterapeutyczny proces grupowy, stwarza możliwość otrzymania wsparcia oraz obserwacji jakie są reakcje na moje zachowanie, poglądy i doświadczenia innych członków grupy. Do leczących czynników terapii grupowej zaliczyć należy: szansę na odreagowanie złości lub frustracji wśród osób, którym ufam i mnie rozumieją, wsparcie ze strony członków grupy i terapeuty, otrzymywanie porad i wskazówek dotyczących własnego postępowania od członków grupy, które były w podobnej sytuacji, budowanie relacji wewnątrz grupy, opartych na wzajemnych szacunku i akceptacji, wzrost świadomości, że nie jestem sama ze swoimi trudnościami i inne uczestniczki grupy mają podobne jak ja doświadczenia, wzrost nadziei na poradzenie sobie z istniejącymi problemami, w kontekście kobiet, którym się to udało, wzrost własnej sprawczości, gdyż grupa wzmacnia chęć do podjęcia działań.


Celem terapii będzie:

 • poznanie siebie i dotarcie do swoich zasobów oraz możliwości
 • dotarcie do swoich stłumionych emocji oraz nauka ich wyrażania
 • przepracowanie różnych problemów, traum oraz uzyskanie umiejętności radzenia sobie z nimi
 • zbudowanie relacji w grupie i odnalezienie swojej roli w grupie
 • nabycie umiejętności współpracy i komunikacji.

Spotkania z Instruktorem Modelu Creighton

Spotkania prowadzone będą z mgr Anną Muchą, Instruktorem Modelu Creighton afiliowanym w Polskim Centrum Troski o Płodność FCCP.
Spotkania mają na celu nauczyć Kobiety korzystania w praktyce z Modelu Creighton - metody, która pozwala w prosty i zrozumiały sposób obserwować i dzięki temu zachowywać zdrowie ginekologiczne. Instruktor traktuje każdą Kobietę bardzo indywidualnie pomagając jej zrozumieć, to o czym w danym momencie mówi jej ciało, współpracuje z Naprotechnology - dziedziną medycyny, która podchodzi do płodności holistycznie, znajduje problem i leczy go.
Spotkania z Instruktorem Modelu Creighton nie są warsztatami finansowanymi w ramach projektu FIO dla miasta Bytom.
Jeżeli jesteś zainteresowana odpłatnymi konsultacjami, wyślij zgłoszenie.